Navigace: Úvod » Nemoci » Zánět močových cest

Zánět močových cest

Zánět močových cest nejčastěji vzniká při prochladnutí – sezením na studeném povrchu, nebo prochladnutím chodidel ve vlkhkém nebo studeném prostředí. Zánět může vzniknout také po pohlavním styku.
V močovém měchíři se pomnoží bakterie a zpsobí zánět. V některých případech je k léčbě postačující dostatek tekutin bez dráždivých kyselin (ovocné šťávy nepít). Ještě lepší je však bylinkový čaj z přesličky či řepíku. Na případné křeče může pomoci teplý obklad na podbříšek. V případě silných bolestí, křečí, bolestivého močení s řezáním a krví je nutné vyhledat lékaře a podat antibiotika a léky na zmírnění bolesti.
Při mírných potížích je vhodné jako přírodní prostředek při prvních příznacích podávat přípravky z brusinek, které mají desinfekční účinky a vychatávají bakterie v močí a brání množení.
Prevencí zánětu močových cest je vyvarovat se prochladnutí od noh, nesedět v mokrých plavkách. Pokud máme k zánětům sklon, je vhodné občas popíjet urologický čaj, který průběžně pročišťuje ledviny a močové cesty.

Komentovat

© 2013 Doktorka-Online.cz

Nahoru